Features Frequency: 1 – 17 Hz Pressure: 1.0 – 4.0 bar Channel: 1 channel Interface: 7″ touch screen Powerful & compact design User-friendly interface Pre-set Aesthetics protocols Patient database with circumference record Small and lightweight Easy to install and use Silent built-in air compressor Indications Include Anti-celluli
| Channel | 1 channel |
| Interface | 7″ LCD touch screen |
| Pressure range | 1.0 – 4.0 bar (step by 0.1 bar) |
| Frequency range | 1 – 17 Hz (step by 1 Hz) |
| Pre-set protocols | Yes |
| Patient database | Yes |
| Item dimension | 39.5(L) × 39(W) × 19.4(H) cm |
| Item weight | 8.5 kg (handpiece excluded) |
| Compressor type | Bulit-in silent air compressor |
| Input voltage | 100 – 240V, 50 – 60Hz |
| PowerWave Handpiece | 1 pc |
| 15mm Deep transmitter | 1 pc |
| 20mm Radial transmitter | 1 pc |
| 36 mm Radial transmitter | 1 pc |
| Projectile | 2 pcs |
| Metal tube | 2 pcs |
| Maintenance tools | 1 set |
| Carrying case | 1 pc |
| Trolley | 1 pc |